کارگاه مهندسی درسان صنعت بالغ بر هجده  سال است که به صورت حرفه ای خود را در زمینه طراحی و ساخت دستگاه ها و سیستم های اتوماسیون ، قالب ها و قطعات صنعتی فعالیت می کند . البته زمینه فعالیت تخصصی این کارگاه در رابطه با لیزرهای صنعتی، ساخت و طراحی آن و نیز ساخت و طراحی قطعات اپتومكانیك و لوازم جانبی لیزر است. که در حال حاضر و در حدود 6 سال به صورت بالقوه بروی سیستم ها و دستگاه های جواهر تراشی فعالیت تخصصی انجام می شود.

سوابق درسان صنعت

 اهم فعالیت های انجام شده توسط کارگاه مهندسی درسان صنعت :

طراحی و ساخت چندین نوع لیزر اعم از صنعتی و آزمایشگاهی كه لیزرهای آزمایشگاهی طراحی و ساخته شده شامل انواع زیر است :
1- لیزر ملكولی دی اكسید كربن Gas Flow CO2 Laser
2- لیزر گازی نیتروژن یا ازت N2 Laser
3- لیزر حالت جامد نئودمیوم یاگ Nd:YAG Laser

لیزرهای صنعتی و نظامی كه شامل موارد زیر میباشد :
1- لیزر دی اكسید كربن 100 وات برای برش و حكاكی غیر فلزی
2- لیزر یاگ 150 وات برای برش فلزات

– ساخت قطعات یدکی لیزرهای صنعتی در حال کار در ایران ( Amada – Thromph – Bystronic- Euro Laser ) .
– نمایندگی لیزر برش غیر فلزی چینی Yueming
– طراحی و ساخت انواع قطعات کاربردی اپتومکانیک و اپتو الکترونیک مصرف در آزمایشگاههای لیزر و اپتیك دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی که اشکال و توضیحات آن در سی دی و کاتالوگ شرکت موجود است.
– طراحی و ساخت میزهای اپتیکی دارای سیستمهای لرزه گیر های شبکه ای با پایه های بادی و قابل تنظیم بگونه ای کل میز بر روی بالشتکی از هوا قرار دارد. مصرف در آزمایشگاه های لیزر و اپتیک و مراکز تحقیقاتی بر روی هولوگرام.
– خدمات لیزری اعم از برش و حکاکی برروی چوب، چرم و پلکسی و هم بر روی فلز همچنین ساخت تندیسهای نوری با پلکسی بصورت تبلیغاتی كه كلیه دستگاه های مربوطه در داخل این كارگاه موجود است.

– طراحی و ساخت مدل های مختلف تستر برای کارخانه ایران خودرو اعم از تستر دلکو – کویل – در انواع و مدلهای مختلف – شیشه بالابر – دینام هم در برودت و هم در حرارت – تستر تکان دهنده باطری ماشین.
– طراحی و ساخت دستگاه اسپری بخار نمک Sult Spray برای تست آبکاری و پوشش قطعات صنعتی.
– طراحی و ساخت دستگاه نورد برای فرم دادن ورقهای آهنی به ضخامت 1.5 میلیمتر
– قطعه سازی برای خودرو اعم از سیستم رگلاژ ترمز دستی مینی بوس – کاسه نمد اکسل سواری – ساخت انواع گیتها و گژن پین ماشینهای سنگین و غیره .
– طراحی و ساخت پرس هیدرولیک 10 تن تا 100 تن .
– ساخت انواع کابلها و سر کابلهای اتصال جوش نقطه ای ربات خودروسازی ها مانند ایران خودرو ، پارس خودرو و غیره .
– طراحی و ساخت ابزارآلات و دستگاههای خاص آزمایشگاهی
طراحی تخصصی و ساخت دستگاه های جواهر تراشی اعم از دستگاه زاویه تراش ( فست ) ، دسته فست ، دستگاه برش سنگ یا اره و دستگاه سایز زن

مدیریت درسان صنعت

این کارگاه به مدیریت مهندس پیام قدردان است که مدارک تحصیلی کارشناسی خود را در رشته فیزیک کاربردی از دانشگاه شهید بهشتی ( ملی سابق ) اخذ نموداند و پروژه لیسانس خود را در پژوهشکده لیزر دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با طراحی و ساخت لیزر بسته دی اکسید کربن Sealed Off CO2 Laser زیر نظر دکتر حمید لطیفی به پایان رسانید كه میتوان گفت این پروژه برای اولین بار در ایران در سال 1372 ساخته شد.

مهندس قدردان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی هسته ای ( مهندسی دستگاههای پرتو پزشکی ) از دانشگاه آزاد اسلامی واحد حصارک دریافت نمودند.

از کارهای برجسته ایشان، طراحی و ساخت لیزر نیودمیوم یاگ 150 وات میباشد که در سال   1377 در شرکت فرانوران انجام شد و در جشنواره خوارزمی آن سال شرکت و رتبه سوم ابتکار در بخش مکانیک را بدست آورد، كه بولتن و لوح تقدیر آن موجود و قابل بررسی نیز است.

محصولات ما

تعداد مشتریان ما

سال؛ تجربه کاری ما

تعداد پروژه ها

تماس با ما

کارگاه مهندسی درسان صنعت ، با 18 سابقه، پیشرو در طراحی و ساخت دستگاههای جواهر تراشی اعم از دستگاه زاویه تراش ( فست ) ، دسته فست ، دستگاه برش سنگ یا اره و دستگاه سایز زن

آدرس: تهران – جاجرود – سعید آباد – خیابان گلستان – کوچه صنوبر – پلاک 11

شماره تماس: 15 15 20 76 021

شماره فکس: 16 15 20 76 021

شماره تلفن همراه:

4472 144 912 98+

آدرس ایمیل: info@dorsansanat.ir

pghadrdan@yahoo.com

ارسال پیام و درخواست

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

شماره تماس

موضوع (الزامی)

پیام شما (الزامی)